Mateřská škola Domeček Velké Chvojno
příspěvková organizace
Velké Chvojno 55
403 34 Velké Chvojno

Telefon:
Mobil: 774 446 519

Ostatní kontakty

Poprvé ve školce

Mateřská škola je otevřena od 6.00 hodin, děti se scházejí do 8.00 hodin. Zvažte, prosím, včasný příchod, ať máte dostatek času na převlečení, rozloučení a opuštění mateřské školy.

Rodič předává dítě učitelce osobně.

První den dítě dostane svoji „značku“, kterou má označené místo v šatně, v umývárně, na peřince – seznam dětí a značek najdete na dveřích do šatny. První den rodiče, dle potřeby a uvážení, pobývají chviličku s dětmi ve školce a pak odcházejí. Není dobré se s dětmi dlouze loučit, litovat je když pláčou nebo se s nimi přetahovat apod. Většinou nové děti chodí alespoň první týden domů po obědě, to je – ve 12.00 hodin.

Provoz MŠ končí v 16.00 hodin. Prosíme, vyzvedávejte děti včas, abyste do 16.00 hodin mateřskou školu opustili. V naší mateřské škole je zvykem podat ruku paní učitelce při loučení. Prosíme vás, abyste tento zvyk dodržovali. Dítě se učí prvním zdvořilostním návykům a paní učitelka se tak při loučení přesvědčí, s kým dítě odchází, komu dítě předává.

Na začátku školního roku vybíráme:

  • min. 1× papírové kapesníky v krabičce
  • min. 1× papírové kapesníky balené
  • 10 roliček toaletního papíru

Co do třídy:

  • bačkory (ne pantofle ani crocsy)
  • pyžamo (při výběru pamatujte na to, že vaše dítě se bude muset často převlékat samo a i paním učitelkám ušetříte čas, když bude většina věcí bez knoflíků a složitého zapínání)
  • všechny věci na převlečení – spodní prádlo, ponožky, punčocháče, tepláky, tričko atd. – dle vašeho uvážení a konkrétních potřeb vašeho dítěte

Oblečení a obuv pro pobyt venku:

Je potřeba ho vybírat vzhledem k ročnímu období a vašeho uvážení:

  • tepláky, bunda, holínky, pláštěnka apod.

Aby nenastal zmatek:

Všechny, opravdu všechny věci musí být jednoznačně podepsané nebo jinak označené. Děti si svoje věci často popletou, proto musí být vždy jasné, komu co patří.

Do školky také nikdy nedávejte cenné a drahé věci, ani žádné hračky, máme jich ve školce dost :o)

PRVNÍ TÝDEN SI MOHOU DĚTI PŘINÉST DO ŠKOLKY SVOJI OBLÍBENOU HRAČKU.

Další důležité informace vám budou sděleny na schůzce rodičů, která se bude konat ve středu 28. 08. 2019 od 10.00 hodin v mateřské škole.

Těšíme se na vás i na vaše děti a věříme, že si vzájemně porozumíme :o)

Aktualizováno: St 18.09.2019